O mnie

Zakopiańczyk, pasjonat gór i przyrody. Artysta fotografik. Cała przygoda z fotografią zaczęła się u niego właśnie od gór i większość zdjęć została wykonana właśnie tam. Ale Adam Brzoza jest także twórcą wyjątkowych zdjęć przybliżających odbiorcom różne zakątki świata (Indie, Nepal, Skandynawia, cała Europa). „...Po obejrzeniu tych fotografii pragnę-marzę, żeby tam pojechać, zobaczyć, poczuć ten klimat, który fotograf uwiecznił na zdjęciu...”- to chyba jeden z największych komplementów jaki twórca może usłyszeć od odbiorcy. 

Fotografie Adama Brzozy właśnie takie są: przyciągają, fascynują, zapraszają w inne światy.... Fotografią zajmuje się profesjonalnie od 2000 roku. Dąży to tego aby zdjęcia wywoływały emocje i emanowały swoistą atmosferą. Ale zawsze pragnie aby te emocje były pozytywne. Najczęściej szuka innego-niż standardowy-klimatu do przedstawienia na zdjęciach: pragnę pokazać góry, krajobraz od strony tajemniczej, czasem mrocznej a czasem bajkowej, ale często sięgam po piękno codzienności-wypowiada się autor. Ostatnio pasjonują go ginące zawody (baca, kowal,)-pragnie zatrzymać wyjątkowość tych ludzi, prac, zajęć chociażby na zdjęciach. Doskonale czuje się w reportażu, dokumentując sytuacje, zatrzymując w kadrze chwile.

 

FOTOGRAF NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA

Ambasador :

Nisi filters @nisi_poland  -  filtry fotograficzne                                
http://www.nisi.pl/


Laowa lens@laowapolska - obiektywy specjalnego przeznaczenia  
https://laowa.com.pl/


Fotopro @fotopropolska - statywy                                                
https://fotopro.pl/

 

 

Współpracuje na stałe z 

Tatrzański Park Narodowy 

Publikuje zdjęcia w prasie lokalnej oraz magazynach krajowych i zagranicznych, zdjęcia zdobią także przewodniki oraz ksiązki i inne wydawnictwa.

zdjęcia ukazały sie m.i. : National Geographic , Traveler, TATRY, Newsweek, Zwierciadło, Kaleidoscope, Inspire, 

ja, moje, adam brzoza